Քաղաքական10:41, 08 Փետրվար 2024
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի փետրվարի 12-ին նախատեսված այցը Թուրքիա հետաձգվել է։ Այդ մասին ռուսական «РИА Новости»-ին հայտնել է Անկարայում գտնվող դիվանագիտական աղբյուրը։
Նշվում է, որ այցի հետաձգման պատճառը Ռուսաստանում մարտի 17-ին կայանալիք նախագահական ընտրություններ են։ Նույն աղբյուրի համաձայն՝ ՌԴ նախագահի այցը Թուրքիա կկայանա ապրիլի վերջին կամ մայիսի սկզբին։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ Պուտինի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը հայտնել էր, որ այցի վերաբերյալ հստակ ժամկետների  մասով կտեղեկացնեն, երբ ժամանակը գա։
Աղբյուր`    hurriyet.com.tr
Թուրք ռեփեր. «Ես ամաչում եմ իմ թուրք լինելուց»
Էզհելը հետևյալ կոչն է հղել. «Եկե՛ք ընդունենք մեր սխալները։ Մարդասպանությամբ հպարտանալով՝ դեռ ինչքա՞ն կարող ենք առաջ գնալ»:

Политика17:45, 08 Февраль 2024
Визит президента России Владимира Путина в Турцию, запланированный на февраль, перенесли на вторую половину весны из-за выборов, сообщает 7 февраля РИА Новости со ссылкой на дипломатический источник в Анкаре. В то же время пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков заявил, что конкретных сроков визита ранее не объявляли.
«В связи с электоральным циклом в двух странах, как вы знаете, в Турции пройдут выборы в муниципалитеты, а в России — президентские выборы, было принято решение отложить визит, предварительно, на конец апреля — начало мая», — рассказал собеседник РИА Новости.
Пресс-секретарь Путина Дмитрий Песков в беседе с ТАСС сказал, что не может подтвердить информацию о том, что визит Путина в Турцию был отложен, потому что «никакие сроки не объявлялись». По его словам, стороны продолжают подготовку к встрече президентов двух стран. Ее сроки еще будут согласовываться.