Նորություններ - 2021/12/27
Բրիտանական հայտնի ամսագիրը վերլուծական հոդված է հրապարակել Թուրքիայում իրականացվելիք ֆինանսատնտեսական նոր քաղաքականության մասին։
Ըստ որոշման՝ Իրանի սահմանները 15 օրով փակ կլինեն նաև Անգլիայից, Ֆրանսիայից, Դանիայից, Նորվեգիայից ժամանող այցելուների համար։
Սեպտեմբերի 29-ին Baykar Savunma ընկերությունը և Ուկրաինայի պաշտպանության նախարարությունը համաձայնագիր էին կնքել Կիևի շրջանում կենտրոնի կառուցման մասին։
Քադիրովը հույս է հայտնել, որ Թուրքիայի նախագահը ճիշտ որոշում կկայացնի, քանի որ իրենք չեն ցանկանում նման անհեթեթ միջադեպի պատճառով փչացնել երկկողմ հարաբերությունները։
Ստորգետնյա ցնցումները գրանցվել են Էրզրումի նահանգի Ազիզիե և Թեքման շրջաններում։
Թուրքիայի արտգործնախարար. «Մենք ցանկանում ենք, որ նախքան առաջին հանդիպումը լինեն ուղիղ շփումներ»։
Իբրահիմ Քալընը շեշտել է, թե ԱՄՆ-ի հայկական լոբբին հակաթուրքականությունը դարձրել է իր ինքնության մի մասը։

Նորություններ - 2021/12/27
Глава Чечни Рамзан Кадыров рассказал на пресс-конференции, что ждет реакции от руководства Турции на заявления МИД России в связи с открытием парка имени Джохара Дудаева в турецком городе Кëрфез.
Первая встреча представителей Турции и Армении по нормализации двусторонних отношений пройдет в Москве: Чавушоглу Политика
12:59, 27 дек
Первая встреча представителей Турции и Армении по нормализации двусторонних отношений пройдет в Москве: Чавушоглу
Министр отмечал, что Анкара рассматривает заявки турецких и армянских авиакомпаний на рейсы Стамбул-Ереван-Стамбул.