Հասարակական13:52, 14 Մայիս 2021
Ֆուտբոլի եվրոպական Չեմպիոնների լիգայի եզրափակիչը Ստամբուլից տեղափոխվել Պորտուգալիայի Պորտու քաղաք, հաղորդում է ՈւԵՖԱ–ի մամուլի ծառայությունը։
Անգլիական «Մանչեսթեր Սիթիի» ու «Չելսիի» միջև հանդիպումը տեղի կունենա մայիսի 29–ին Պորտուի «Դրագաու» մարզադաշտում, որը հյուրընկալում է 52.200 հանդիսական։ Խաղը կսպասարկեն իսպանացի մրցավարներ՝ Անտոնիո Մատեու Լաոսի գլխավորությամբ։
ՈւԵՖԱ–ն Չեմպիոնների լիգայի եզրափակիչը Ստամբուլից տեղափոխելը հիմնավորել է Թուրքիայում կորոնավիրուսի տարածման անհանգստացնող տեմպերով ու համավարակով պայմանավորված սահմանափակումների խստացումով։
Ստամբուլն արդեն երկրորդ տարին անընդմեջ զրկվում է Չեմպիոնների լիգայի եզրափակիչն անցկացնելու հնարավորությունից։

ОБЩЕСТВО13:00, 14 Май 2021
Руководство УЕФА планирует провести финал Лиги чемпионов в 2023 году в турецком Стамбуле. Об этом сообщает турецкое агенство «Анадолу». Об этом также пишет издание Hurriyet.
Помимо финала Лиги чемпионов в 2023 году, в Стамбуле может пройти и матч за Суперкубок УЕФА, который состоится в августе этого года. Отмечается, что о решении провести два крупных мероприятия в столице Турции будет объявлено после первого заседания Совета директоров УЕФА. В самом Союзе пока эту информацию не комментировали.
Изначально предполагалось, что финальный матч в 2023 году пройдет в Мюнхене. Однако от этого могут отказаться после переноса финала 2021 года из Стамбула в Порту из-за ухудшающейся ситуации с распространением коронавирусной инфекции в Турции.