Հասարակական09:38, 27 Հուլիս 2020
Թուրքիայում հուլիսի 26-ին կորոնավիրուսից (Covid-19) մահացել է 17 մարդ։ Այդ մասին «Twitter» միկրոբլոգի իր պաշտոնական էջում հայտնել է Թուրքիայի առողջապահության նախարար Ֆահրեթթին Քոջան։
Նա նշել է, որ 1 օրում կատարված 40․016 թեստի արդյունքում հաստատվել է կորոնավարակի 927 նոր դեպք։ Նույն ժամանակահատվածում գրանցվել է ապաքինման 1․010 դեպք:
Ըստ պաշտոնական տվյալների` մինչև օրս համավարակից ապաքինվել է 209.487 մարդ, իսկ 1.249 հիվանդ էլ գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում։
Թուրքիայում մինչև այժմ ընդհանուր առմամբ արձանագրվել է վարակման 226․100 և մահվան 5․613 դեպք։ Թեստավորումների թիվը հասել է 4 մլն 572.688-ի։
Հիշեցնենք, որ Թուրքիայում պաշտոնական տվյալներով` կորոնավիրուսով վարակվելու առաջին դեպքը հաստատվել է մարտի 11-ին, իսկ մահվան առաջին դեպքը՝  մարտի 17-ին։

ОБЩЕСТВО10:17, 27 Июль 2020
Министр здравоохранения Турции Фахреттин Коджа заявил, что за сутки в стране выявили более 900 больных коронавирусной инфекцией COVID-19.
Об этом говорится в инфографике, опубликованной в Twitter министра. Отмечается, что за последние 24 часа было сделано 40 016 тестов и зарегистрировано 927 новых случаев коронавирусной инфекции.
Кроме того, за сутки от COVID-19 скончались 17 больных, в результате общее число умерших достигло 5613.
Количество заболевших в стране к настоящему моменту составляет 226 100.
Ранее президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган объявил об ослаблении ограничительных мер в стране, которые были приняты из-за коронавирусной инфекции COVID-19.