Քաղաքական07:10, 25 Հունիս 2019
Սպիտակ տունը հայտարարել է, որ ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը հանդիպում կունենա Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ: Հանդիպումը կլինի հունիսի 28-29-ը Ճապոնիայում կայանալիք մեծ քսանյակի գագաթնաժողովի ժամանակ:
ԱՄՆ-ի ու Թուրքիայի ղեկավարների հանդիպման գլխավոր թեման լինելու է Անկարայի կողմից ռուսական S-400 ՀՕՊ համակարգերի գնումը: Քննարկվելու են նաև երկկողմ հարաբերությունների այլ օրակարգային թեմաներ:
Սպիտակ տան բարձրաստիճան պաշտոնյաներից մեկի՝ Ճապոնիայում Թրամփի օրակարգի մասին ներկայացրած մանրամասներից պարզ է դարձել, որ ԱՄՆ-ի նախագահը գագաթնաժողովի ընթացքում հանդիպելու է 8 երկրների առաջնորդների հետ:
Թրամփն Էրդողանից բացի հանդիպումներ կունենա նաև Չինաստանի, Ռուսաստանի, Սաուդյան Արաբիայի, Ճապոնիայի, Հնդկաստանի, Գերմանիայի և Ավստրալիայի ղեկավարների հետ:

В Мире07:48, 25 Июнь 2019
Президент Турции Реджеп Тайип Эрдоган проведет двустороннюю встречу с президентом США Дональдом Трампом на полях саммита G-20, который пройдет 28-29 июня в Японии.
Высокопоставленный представитель Белого дома провел телеконференцию по программе Дональда Трампа во время пребывания в Японии. Представитель отметил, что Трамп проведет переговоры с лидерами 8 стран, в том числе с президентом Эрдоганом.
Ожидается, что в ходе встречи Эрдоган и Трамп обсудят отношения между двумя странами, в частности, вопрос поставок в Турцию российских ЗРК С-400.