Քաղաքական19:40, 22 Մարտ 2019
Հայ բժիշկները հոգատար են ՀՀ սահմանը հատած Էլվին Հիբրագիմովի նկատմամբ. նրան է այցելել Ադրբեջանում դատապարտված Կարեն Ղազարյանի հայրը
Հայ բժիշկները հոգատար են ՀՀ սահմանը հատած Էլվին Հիբրագիմովի նկատմամբ. նրան է  այցելել Ադրբեջանում դատապարտված Կարեն Ղազարյանի հայրը
Ադրբեջանի իրավազորության ներքո հայտնված և հետագայում 20 տարվա ազատազրկման դատապարտված ՀՀ քաղաքացի Կարեն Ղազարյանի հայրը` Արմեն Ղազարյանը, մարտի 22-ին այցելել է  մարտի 16-ին ՀՀ պետական սահմանը խախտած, Ադրբեջանի Հանրապետության քաղաքացի Էլվին Արիֆ օղլու Հիբրագիմովին:
Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ գերիների, պատանդների և անհայտ կորածների հարցերով զբաղվող միջգերատեսչական հանձնաժողովը, ադրբեջանցի սահմանախախտի հետ զրույցում Արմեն Ղազարյանը հետաքրքրվել է նրա առողջական և բարոյահոգեբանական վիճակով: Էլվին Արիֆ օղլու Հիբրագիմովը Կարեն Ղազարյանի հորը պատմել է իր պահպանման վայրի պայմանների, իրեն տրամադրված պատշաճ բուժօգնության մասին՝ տեղեկացնելով, որ հայ բժիշկները հոգատար վերաբերմունք են ցուցաբերել իր նկատմամբ:
Զրույցի ընթացքում Կարեն Ղազարյանի հայրը Էլվին Հիբրագիմովին է պատմել Կարենի պատմությունը, ով նույն կերպ մեկ տարի առաջ մոլորվել և հայտնվել էր Ադրբեջանի իրավազորության ներքո, սակայն ադրբեջանական իշխանությունների կողմից անարդարացիորեն դատապարտվել է ազատազրկման շինծու մեղադրանքների հիման վրա:

ОБЩЕСТВО19:15, 22 Март 2019
Отец осужденного в Азербайджане гражданина Армении посетил нарушившего госграницу Армении азербайджанца
Армен Казарян, oтец гражданина Армении Карена Казаряна, который оказался под юрисдикцией Азербайджана и был приговорен к 20 годам лишения свободы, 22 марта посетил гражданина Азербайджана Эльвина Ариф оглу Ибрагимова, который 16 марта нарушил государственную границу Армении.
Как сообщили из Межведомственного комитета по делам пленных, заложников и пропавших без вести лиц, Армен Казарян в беседе с Ибрагимовым поинтересовался состоянием его здоровья и морально-психологической ситуацией. Эльвин Ариф оглу Ибрагимов проинформировал отца Карена Казаряна об условиях его содержания и надлежащем уходе, сообщив, что армянские врачи проявляют заботливое отношение к нему.
Отец Карена Казаряна рассказал Ибрагимову историю Карена Казаряна, который год назад заблудился и оказался под юрисдикцией Азербайджана, но был незаконно осужден азербайджанскими властями по сфабрикованным обвинениям и находится в заключении.