Ռազմական10:37, 17 Մարտ 2021
Սաուդյան Արաբիան ցանկանում է հարվածային ԱԹՍ-ներ գնել Թուրքիայից: Այդ մասին Անկարայում հայտարարել է Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը՝ Բոսնիա և Հերցոգովինայի նախագահության ներկայացուցիչ Միլորադ Դոդիկի և այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ հանդիպման ժամանակ։
Ասուլիսի ժամանակ Թուրքիայի նախագահն անդրադարձել է Հունաստանի և Սաուդյան Արաբիայի զինված ուժերի համատեղ զորավարժություններին՝ մեկ անգամ ևս իր դժգոհությունը հայտնելով այդ կապակցությամբ։
«Սաուդյան Արաբիան էլ այնտեղ Հունաստանի հետ համատեղ զորավարժություն է անցկացնում, սակայն մյուս կողմից Թուրքիայից ԱԹՍ է ցանկանում»,- ասել է Էրդողան։
Հավելենք, որ վերջին շրջանում Թուրքիա-Սաուդյան Արաբիա հարաբերությունները լարված են։ Դա պայմանավորված էր «Washington Post» թերթի թղթակից Ջեմալ Խաշոկջիի դաժան սպանությամբ, որը իրականացվել էր Ստամբուլում Սաուդյան Արաբիայի հյուպատոսարանում։

Регион13:43, 17 Март 2021
Саудовская Аравия намерена закупить у Турции беспилотники. Как передает РИА Новости, об этом сообщил турецкий президент Реджеп Тайип Эрдоган в ходе брифинга в Анкаре.
«Есть такое развитие событий: речь идет о совместных учениях Греции с Саудовской Аравией. От Саудовской Аравии в Турцию поступил запрос на беспилотники», — сказал Эрдоган .
Отношения Турции и Саудовской Аравии остаются напряженными, поскольку Анкара возложила на Эр-Рияд ответственность за убийство оппозиционного саудовского журналиста Джамаля Хашукджи.
Он был убит в октябре 2018 года в Стамбуле в консульстве Саудовской Аравии. Изначально саудовское руководство отрицало исчезновение Хашукджи в дипмиссии, но через некоторое время после появления видео- и аудиозаписей было вынуждено признаться, что он был убит «в результате ссоры с консульскими работниками». Турецкая полиция так и не смогла найти его тело.
Арабские СМИ выдвигали версии, что приказ об убийстве Хашукджи, который критиковал действия саудовских властей, мог отдать претендент на престол в королевстве — наследный принц Мухаммед бен Салман. Однако МИД королевства заявлял, что наследный принц не имеет к этому преступлению никакого отношения.