Ռազմական09:53, 14 Հունվար 2021
Բրիտանական «Andair» ընկերությունը դադարեցրել է արցախյան պատերազմում լայնորեն կիրառված թուրքական Bayraktar TB2 հարվածային անօդաչուների համար սարքերի մատակարարումները: Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել ընկերությունը:
Ընկերության հաղորդագրության մեջ ասվում է, որ ավելի վաղ նրանց դիմել է Միացյալ Թագավորությունում Հայաստանի դեսպանատունը՝ մատակարարումները դադարեցնելու կոչով: Ընկերությունը հետաքննություն է անցկացրել, որից հետո որոշում է կայացրել՝ թուրքական ընկերության բոլոր պատվերները չեղարկելու մասին։
«Andair»-ը վառելիքի պոմպեր էր մատակարարում թուրքական ԱԹՍ-ների համար:
Թուրքիայի նախագահը մասնակցել է «Առաջիկա 50 տարիների հիմքերը դրվեցին», պողպատե գմբեթի մատակարարման, օբյեկտների բացման և Օղուլբեյի տեխնոլոգիական բազայի հիմնարկեքի արարողությանը։

Армия11:05, 14 январь 2021
Британская компания «Andair» прекратила поставку комплектующих для производства турецких дронов « «Байрактар»».
Компания сообщила, что 11 ноября прошлого года к ней обратилось посольство Армении в Великобритании с просьбой прекратить поставки турецкой компании «Baykar Makina», так как последняя использует продукцию «Andair» на боевых дронах.
В компании отметили, что провели расследование, выяснив, что утверждение соответствует действительности, приняли решение прекратить поставки и приостановить все заказа «Baykar Makina».